Www.TRChat.NET Chat Sohbet Odaları Hoşgeldiniz

Sosyal Paylaşım Siteleri

Son zamanda artan yabancı sosyal paylaşım siteleri olan Facebook ve Twitter gibi benzeri sitelere Türk İnternet kullanıcıların daha çok zaman ayırdığını görebiliyoruz.

Sosyal paylaşım siteleri denildiğinde aklımıza ilk gelen genellikle Facebook sitesi başta gelmektedır. Facebook ve twitter kullanıcıları genellikle Burda birbirinden güzel kısa mesajlar ve paylaşımlar şeklinde butür aktivitesi yüksek eğelnce sitelerine Türk kullanıcıları son zamanda epey bir merak sarmış durumunda. Çoğu günlerini artık Facebook ve buna benzer Twitter sosyal paylaşım sitelerin de geçiren kullanıcılar bunu artık bir Hobby haline getirmişler.

Peki günümüzde Twitter ve Facebook’un bizlere karşı kazancları yada bizlere zararları neler olabilir bunları hiç düşündünüz mu?

Aslında doğru kullanıldığı ve az bir miktarda günlük yaşantımıza yer verdiğimiz real hayatımızda olan son gelişme güncel haberlerı sosyal paylaşım siteleri sayesinde öğreniyoruz. İnternet kullanımını Bilgi ve paylaşım adına kullanmak insana çok faydası olur. Ama günün 24 saatin 12 saatini bilgisayar başında Facebook yada Twitter gibi sitelerde kullanmak buda zararlıdır. Doğru ve sağlıklı bir insan bunları göz önünde bulundurarak günün iş saatleri yada normal saatlerinde 1-2 saatini internete ayırarak Dünya’da olan biteni Internet haberciliği sayesinde öğrenmiş olur. Face book gibi siteler insanlarda bazen bağımlılık ve tutumluluk yapar, aslında bu iyi bir alışkanlık değildir. Faydalı ve yararlı bir şekil de Internet ve butür paylaşım sitelerini kullanmalıyız. Türk kullanıcıları daha çok artık butür siteleri tercih etmektedirler. Bununda nedeni mesajlaşma ve paylaşım anında gerçekleştiği için insanların hoşuna gitmektedir.

facebook

 

 

 

 

Facebook üye olma Türkçe ve yabancı dil secenekleri kolaylık ve kullanış yönden artık insanlar uğraşmadan kolay bir şekil de üye kaydı yapabiliyorlar. Burada Türkiye’nin neresinde olursanız olun sevdiğiniz yada tanıdığınız arkadaşlarınızla Facebook arama bulma yeteneği sayesinde burada kolay bir şekil de sevdiklerinizle görüşebiliyorsunuz. Aynı zamanda ailelerinizde ve Askerlik arkadaşlarınızı yada okul arkadaşlarınızı Facebook gibi kaliteli faydalı siteler de bulabilmeniz çok kolay.

Bu şekil de kullanılan Facebook gercekten insana çok faydalı bir şekil de hizmet vermektedir. Tabi Burda dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise bağımlılık yapacak aşırı derecede bağlı kalmamak. Facebook Türkiye kullanıcıları günlük mesajlaşma ve haberleşme amaçlı kısa kısa mesajlar şeklinde kendi Profil yada arkadaşların profillerinde resim yada şiir Video gibi güzel şeyler paylaşabiliyorlar. Kaliteli ve doğru bir şekil de sizler de interneti güvenli ve rahat bir şekil de kullanabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Sosyal Paylaşım Siteleri Yorumlar

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Sosyal Paylaşım Siteleri Etiket


sohbet chat sohbet