Www.TRChat.NET Chat Sohbet Odaları Hoşgeldiniz

Para Huzur Verir Mi?

Bugün kendi gözlerim ile şahit ve tanıklık yaptığım bir olaydan sizlere söz etmek istiyorum. Söz konusu olayın gelişip ve yaşanılan diyaloğ yine sitemizin eğlence ve arkadaşlık odalarının birinde meydana geldi. Sitemiz içerişinde çeşitli şehir ve ülkelerden giriş yapan kullanıcılarımızın toplanıp güzel ve seviyeli bir şekil de Bilgi paylaşım yaptikları eğlence odalarımızda bugün SheWolf rumuzlu bir arkadaşımız giriş yaptığı arkadaşlık odalarımızda kendisinin çok huzursuz ve mutlu olduğunu dile getirmesi ve kanalımız içerisin de yer Alan diğer kullanıvı Kanal görevlilerimizin bu arkadaşımızın sıkıntısını ve yaşadığı mutsuzluk ortamına bir çözüm üretmek için bu arkadaşımızın sorunlarını bizlerle paylaşması yönden biraz ağzını yokladılar. SheWolf kullanıcısı çok zengin bir ailenin çoçuğu olduğunu ve anne babasının evde ayrı odalarda ve hiç birbirleri ile konuşmadıklarını İngiltere’de ise bir kız kardeşinin olduğunu ve kendisin ise Disco Barlarda gezdiğini ve bu durumda Anne Babasının hiç bir şekil de kendisiyle ilgilenmediğinden yakınıyordu. Aslında bu hem çok zor Hemde açı bir gercek para ile saadet ve huzurun gelmiyeceğini getirmiyeceğini bir kere dahada anlamış olmuştum.

Bu durumda aslında ben de çok üzülmüştüm. Kendisine yardım etmek istedim. Derdini hepimiz beraber paylaştık. Hiç unutmam MiLLeRsSs üyeliğine bir kullanıcımız kendisine taze ekmek aldım ucundan kes bir lokma ekmeğimi senle paylaşırım demesi gercekten gözlerimi yaşartmış olmuştu. Düşünebiliyormusunuz zengin bir Aile çoçuğunun Barlarda Discolar da kendini bırakmış Real yaşantısından sanala kendini atmış ve sanal Internet ortamında kendine huzur mutluluk arıyan 24 yaşında gencecik bir arkadaşımızın haykırışlarına ortak olmam gercekten beni derinden çok üzmüştü.

para_saadet_huzur Düşünebiliyormusunuz bu gencecik yaştaki kardeşimizin Disco ve Barlar da birgün Allah göstermesin başına kötü bir bela bir kaza gelirse ailesinin hiç umurunda olmicak. Bu durum maalesef güzelim ülkemizde Aile içi Anne ve Babaların şidetli gecimsizlik ve aile içi huzurun dışarıya yansıması sorunu oluşabilecek diğer olaylar bla bla bla… deyip gecmek elbet kolay. Ama sonunda bir insan evladı genc güzel yaşında bir delikanlı insanın yaşadığı psikolojinin vermiş olduğu bozukluk ile ilerisi için hiç bir ümidi ve isteği olmuyan tamamen huzursuz mutlu olan bir kardeşimizin sanal ortamalrda kendi dertini paylaşacak insanları araması? neden ailesi anne babası kendisine değer vermemesi başı boş bırakmaları neden bizim insanlarımızın aklı Fikri para din iman akla ilk gelen para para para olmasıdır. Gercekten düşünüyorum para ile saadet olunur mu? sözünün ne Kadar doğru ve yanlış olduğunu para ile mutluluk ve huzurun olmayacağını biz insanlarımızın öğrenmesi aceba kaç genc kızlarımızın ve genclerimizin sonuna neden olacaktır. Bunalım huzursuzlık kavga mutsuzluk bunun sonunda intihar yada kötü aışkanlık ve kötü yollara düşmek bunun sonuncuda gelen korkunc vahim durumlar.

Para ile mutluluk ve huzurlu bir aile daha çok insanların birbirinden kaçması ve huzursuzluğa yol açtığı görünmektedir. Evet para belki imkan ve olanak sağlıyor. Ama şunuda unutmamak gerekir paradır insanı hem vezir de yapan hemde şah rezil de yapan yine paradır.

Para belki kazanılır ve kolay bir şekilde kaybedilir, ama mutluluk ve huzur hiç bir zaman kendiliğinden yada para karşılığında gelebilecek bir duygu obje değildir. Onun için siz siz olun lütfen ailenize sevdiklerinize kardeşlerinize anne ve babalarınıza büyüklerinize küçüklerinize ve sahip olduğunuz değerlerinize zamanında saygı duyup, ve değer veriniz. İleri de bunlar sizin için çok geç olabilir. Unutmayın son pişmanlık asla sizlere fayda etmiyeceği gibi zararın her neresinde dönerseniz dönün size her Zaman kazanctır, bunu asla unutmayınız. Onun için güzel bir gelecek güzel bir aile ve yarınlar geleceğimizin garantisi olan çoçuklarımıza ve genclerimize lütfen sahip çıkalım. Onları başı boş bırakmıyalım. Vatanlarına ülkelerine insanlarına dinlerine bağlı Bayraklarına sahip çıkacak hayırlı bir insan evladı olarak yetiştirelim. Bugün siz Sevgi ve saygı içerisinde güzel bir Hayat yaşayığ sürdürün, yarına yaşlandığınızda aynı değeri sizlere çoçuklarınız ve torunlarınız sizlere aynı değeri ve saygıyı göstersinler.

Bu paylaşım yazımızı sizlerle güzel bir dostluk ve huzur ile ilgili güzel bir söz ile noktalamak istiyorum.

” Huzur nedir deseler; sarıldığımda bütün dertlerimi unutturan birinin hayatımda olmasıdır” derim.

 

 

 

 

 

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Para Huzur Verir Mi? Yorumlar

Para Huzur Verir Mi? için 2 yorum yapılmış


hasan kalı
3. Oktober 2014

parasız olmayacağı gibi tabikide para huzur verir para herşeyi aşşagı yukarı sorunları çözer para huzur verir elbette :))))
zengin adam mutlu adammmmmmmmmmmmmmmmmmm

Salih Kara
5. Juli 2015

Parasız adam gereksiz adam. derler ve buda kesinlikle doğrudur


Yorum yapın


Para Huzur Verir Mi? Etiket


sohbet chat sohbet