Www.TRChat.NET Chat Sohbet Odaları Hoşgeldiniz

İnternet Bağımlılık Yapar Mı

İnternet iyi mi Internet kötü mü? rtık kafanızdaki butür soruları atmanıza yardımcı olmak amacıyla bu konumuzda sizlere Internet düşkünlerine bir nebze olsada faydalı yararlı bilgiler sunmaya çalışcaz.

Türkiye ve Avrupa geneli olarak kıyaslayacak olursak evet Türk insanı internt sanal ortamında çok takılmaktadır. Yabancı insanlar iş ve Hobby olarak gnlik 2-3 sat Internet başında sörf yaparkene, bu oran maalesef Türk Internet kullanıcıları için aynı oranda değildir. Türkiye’de internete olan bağımlılık genellikle çocuk ve liseli yaşlarda başlar.

Artık iş yerimizde ve cafelerin haricinde özel evlerimize mini leptoplar şeklinde girmeye başladı. Tabiki Internet özgürlüktir. Bu özgürlüğü kimse kısıtlayamaz. Ama daha çok Zaman kaybı  internet bağımlılıği son dönemlere oranla gün geçtikce artmaktadır.

Çogu insanlar gibi hemen hemen internet kullanıcıları  günlük olarak en az 3  saatini Bilgisayar başında geciriyor, tabiki herkez için geçerli değil. Ama genellikle internet çok bağımlılık yapmaktadır.

internet-bağımlılığı Türk kullanıcıları günlük olarak mutlaka sosyal ağ paylaşım sitelerine günlük giriş yapmaktadırlar. Bunlar Facebook twitter ve sesli videolu Chat sohbet siteleridir. Buralarda saatlerce takılan insanlar günlük yaşantılarında olan biteni unutoyrlar. Hatta o Kadar çok bağımlılık yapıyor sigaradan daha kötü. Ama biz sizlere en Uygun olanı kısa ve öz şekilde googlede Bilgi paylaşım ve birçok değerli sitelerde zamanınızı  ayırmanızı istiyoruz. Son zamandakı gencler özellikle ufak yaştakıler cafelerde oyun bağımlılığı yüzünden evlerine gitmiyen bir  sürü çocuk var. Bunların yanında Chat ve sohbet gibi sitelere girş yapan hemen hemen günün tamamını sohbet kanallarında geciren çok insanlar var.

Tabiki bu bağımlılık ilerde sizlere çok şey kaybedecektir. Biz Burda internetin kötü olduğunu iddia etmiyoruz, kötülemiyoruz. Ama real yaşantınızda  onca güzel sevdiklerinizle ailenizle gecireceğiniz zamanı öldürmeyin diyoruz. Tabiki Internet güzel bir aractır. Bilim ve öğrenim acısından mesela kullanılınca insana bircok katkı sağlamaktadır. Bu şekil de Internet sanal alem kullanılanca insanlara zarar yerine fayda verir.

İnternet Sanal Chat Sohbet Zararlımıdır?

Bu konuda son zamanda çoğu genclerimiz gülerini Bilgisayar başında harcamaktadılar. Tabiki ilerliyen yaşlarda okul, eğtim yerine bir Chat sohbet sitesine girip kız arkadaş erkek arakadaş bulurum, gibi bahanelerle gününüzü öldürmeyin. Tabiki bir birliktelik arkadaşlık hatta realde bulamadığınız dostluk ve arkadaşlığı belki sanal internet evlilik siteleri ‘ nde bulabilirsiniz. Bu konuda hatta sitemiy içerisinde sizlere açmış olduğumuz sohbet ve arkadaşlık odalarımıza http://www.trchat.net/sohbet.php adresi üzerinden bağlanabilirsiniz.

internetKelepce gibi mahkum olmayınız. Ama interneti ve Chat sohbeti doğru saatlerce abartılı bir şekil de olmadan kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekil de hem işlerinize hem sevdiklerinize ve ailenize zamanınızı daha fazla ayırmış mutlu bir şekil de olacaksınız.

 

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

İnternet Bağımlılık Yapar Mı Yorumlar

İnternet Bağımlılık Yapar Mı için 3 yorum yapılmış


MiLLeRsSs
4. August 2013

İnternetin amaç dışında kullanılan her türlüsü bağımlılık yapma riski taşır.Bağımlık yaşanmamasını istiyorsanız bilinçli bir kullanıcı olmanızı tavsiye ederim.Örneğin ödev araştırması yapan bir öğrenci işini bitirdikten sonra,önce veya aynı anda online oyun sitelerinden birini açıp oyun oynarsa bu zamanla bireyde klasik koşullanma yoluyla öğrenilmiş bir davranış veya bağımlılık olarak da ifade edebileceğimiz bir davranış kazanmasına sebep olacaktır.İnternet kullanımını zamanla sınırlandırmanız lehinize olabilir.Saygılar.(MiLLeRsSs)

_--eylül_--
5. August 2013

kısa ve oz yazım evet bagımlılık yapıor ınterntt bagımlılık yapan ınternet degıl sızın gıbı arkadaslar aslında saygılarımla :D

AYBEL
5. August 2013

İnternetin bağımlılık yapmasının temel sebebi herkesin kendisine ait bir parça bulabileceği ve sıkılmadan zaman geçirebileceği özellikleri içinde barındırmasıdır. Örneğin oyun tutkunu bir insan ise bilgisayarın karşısında saatlerce oyun oynayabilmekte, kendisiyle aynı zevki paylaşan insanlarla iletişim kurabilmektedir. Kişi eğer insan ilişkilerinde çok fazla girişken ve hatta fiziksel bir takım özellikler nedeniyle biraz özgüveni düşükse kendisini farklı olarak gösterebilmekte ve kendisini görmeyen insanları daha kolay etkileyebilmektedir. Eğer dünyayı merak ediyor, farklı konularda kendisini geliştirmek istiyorsa uçsuz bucaksız bir bilgi yumağında istediğinden çok daha fazlasını bulabilmekte; müzik tutkunu ise en son müzikleri görüntüleri ile birlikte elde edebilmektedir. Benzer durumda mesleki bilgilere ulaşabilmekte, her işi bulunduğumuz yerden yapabilmekteyiz. Tüm bunlar kişinin hayatındaki boşlukları doldurmakta ve kişiyi bağımlı hale getirmektedir. Benim tavsiyem bu ve ilerlemiş durumlarda psikiyatrik ya da psikolojik destek alınmasıdır. Unutmayalım ki yetişkinler olarak ergen yaştakilere ve gençlere örnek olan bizleriz. Yoksa yakında wc ye bile ellerinde pc ile gidenlere şahit olacağız. Teknolojiyi araç edinelim amaç değil :D Saygılar..


Yorum yapın


İnternet Bağımlılık Yapar Mı Etiket


sohbet chat sohbet