Www.TRChat.NET Chat Sohbet Odaları Hoşgeldiniz

İngilizce Aylar ve Mevsimler

Sürekli günlük yaşantımızda iş ortamında okullarda ders saatlerin de takvimler de karşımıza çıkan ingilizce aylar ve mevsimleri hangileridir diye kafamızda soru işaretlerine son vermek için sizlere bugün ki konumuz olarak yabancı ingilizce aylar ve ingilizce aylar hangi gün acıncı gün şeklin de tanıtımını yapacaz.

İngilizce aylar ve mevsim’lerin tanıtımlarını sıralı bir şekil de sizlere açıklamları ile birlikte tanıtcaz. Biraz olsun sizlere ingilizce aylar, günler ve mevsimler hakkında bilgiler suncaz. Umarım işinize çok yarayacaktır.

Aylar İngilizce Aylar ve Türkçe anlatımlarını ve yıllardan süre gelen hem Türkçe Hemde Kürdçe şeklindeve yabancı ingilizce aylar hakkında sizlere detaylı bir şekil de hizmet vercez.

İngilizce Aylar

İngilizce:                     Türkçe:

1) January          =      Ocak

2) February       =     Şubat

3) March            =     Mart

4) April             =         Nisan

5) May               =        Mayis

6) June              =       Haziran

7) July                =      Temmuz

8) August          =      Ağustos

9) September   =      Eylül

10) October      =      Ekim

Sıralama yabancı aylar  tablomuz bu şekil de sizlere liste halin de sunduk. Şimdide Hangi Ay kacıncı aydır?, şeklin de bunların da tanıtımını yaptık sonra sizlere ingilizce mevsimlerhakkında Bilgi vercez.

İngilizce Ay ismi:               =                       Türkçe Ay ismi:                                    Kacıncı Ay:

1) January                            =                       Ocak                                                            1′nci Ay.

2) February                         =                       Şubat                                                           2′nci. Ay.

3) March                               =                       Mart                                                             3′nci. Ay.

4) April                                  =                      Nisan                                                            4′nci. Ay.

5) May                                    =                     Mayis                                                             5′nci. Ay.

6) June                                  =                      Haziran                                                        6′nci. Ay.

7) July                                    =                      Temmuz                                                       7′nci. Ay.

8) August                              =                      Ağustos                                                        8′nci. Ay.

9) September                      =                      Eylül                                                              9′nci. Ay.

10) October                         =                       Ekim                                                             10′nci. Ay.

11) November                     =                       Kasım                                                           11′nci. Ay

12) December                     =                       Aralık                                                            12′nci. Ay.

İngilizce ve Türkçe Ay sıralamları bu şekil de tablmuzda yer almaktadir. Şimdi de ingilizce mevsimler konumuzu inceleyelim.

ingilizce-mevsimlerMevsimler                                Türkçe Anlamı

1) Spring                   =                  İlkbahar

2) Summer               =                  Yaz

3) Autumn                =                  Sonbahar

4) Winter                  =                   Kış

    İngilizce aylar ve mevsimleri bu şekil de sıraladık sonra sıra geldi, ingilizce günler hakkında genel bilgileri sizlere suncaz.

Aylar

 

 

 

 

 

 

 

İngilizce Günler:   Türkçe Günler:

1) Monday          =      Pazartesi

2) Tuesday         =      Salı

3) Wednesday   =     Çarşamba

4) Thursday       =     Perşembe

5) Friday             =     Cuma

6) Saturday       =     Cumartesi.

7) Sunday =              Pazar.

İngilizce aylar ve ingilizce mevsimler ve ingilizce günler listesini sizlere güzel bir şekil de hazırladık. Şimdide ingiliz takvimine göre aylar’ın tarihçelerine göz atalım.

Yabancı ingilizce ay isimleri değişik yabancı kökenli olan aylarıın isimleri nerden gelmiştir. Biraz bu konu hakkında sizlere bilgiler sunmaya çalışcam.

Ocak :  Eski Türkçe’den  od (ateş) dan odak/ocak (ateş olan yer ateşlik) anlamına gelmektedir. İsmini de bundan dolayı almiştır.

Şubat : Süryanice’den sabat/sobat anlamına gelmektedir.

Mart : Latince’den yılın üçüncü ayı. Latince^den Mars /savaş tanrısı  tan  martius Marsla ilgili olan Mars ayı’nı temsil etmektedir.

Nisan : Süryanice’den, nısanna kökeni akad. nisannus dan gelmektedir.

Haziran: Süryanice’den hazaran/hazuran sicak haziran  anlamına gelmektedir.

Temmuz : Sümerce’den dumuzi’den, İbranice’de tammuz denilmektedir.

Ağustos : Latince’den Augustos Roma İmparatoru Agustos’un adından tanagustos.

Eylül : Süryahice’den, aylul (eylül (üzüm ayı) olarak bilinir.

Ekim: Türkçe tarlaların ekıldığı ay olarak bilinir.

Kasım : Arapça’da ayiran, bölen kisimlayan anlamında kullanılır.

Aralık : Türkçe iki ey arasındaki boşluk anlamına gelir.

Bu şekil de sizlere hizmer veren sitemizi Google arama motorunda arayacak olursanız ingilice aylar, ingilizce ay isimleri, yabancı aylar, Türkçe aylar, Türkçe takvim, ingilice takvim, inglizce günler, ingilizce mevsimler, Türkçe aylar ve anlamları gibi kelimeler de sizlere hizmet vermektedir.

 

 

 

 

 

   

                         

 

 

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

İngilizce Aylar ve Mevsimler Yorumlar

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


İngilizce Aylar ve Mevsimler Etiket


sohbet chat sohbet