Www.TRChat.NET Chat Sohbet Odaları Hoşgeldiniz

Google Manuel Spam İşlemi

Seo işleriyle uğraşanlar bilirler Google de bir sitenin ön sayfalarda çıkması için yapmış olduğu çalışmalar. Burda ben şunu açıklamak istiyorum kendim seo cu değilim. Tamamıyla kendi topladığım ve faydalı bulduğum bu tur paylaşımları son zamanda google’nin toplu şekil de uyguladığı web site sahiplerine ait domainler’e uygulamiş olduğu manuel spam uygulaması hakkında biraz olsada faydali bir paylaşım sunmak istiyorum.

google-manuel-işlemSıfırdan başlıyan bir insan yeni açmış olduğu sitesinin hemen Google arama motorunda sitesinin üst sayfalarda ön sıralarda yer almasını ister. Oysa bunu sabırlı ve zamana bırakmak gerekir.

Yapmış olduğumuz başlıca bir kac hata ve yanlış uyguladığımız yöntemlerden biraz söz etmek istiyorum.

Sıfırdan bir site Alan ve yenı başlıyan arkadaşlar sitelerine kısa kısa bir iki konu içerik girdiklerinden hemen sonra sitelerinin çabuk hitlenmesini ve Google de üst ön sayfalarda çıkması amacıyla illegal yollarla sahte hit gönderen yada toplist sitelerine site kaydı yaparlar, yabancı blog sitelerine kod backlink çalışması yaparlar tamamıyla bunu doğru bulmuyorum, yanlış bir uygulama.

Hepimiz biliyoruz ki Google 2013 yılında 7 ayda’dan beri yaklaşık olarak Google pagerank güncelemesi yapmadı. Bu Ay yapar, ümüdiyle bekliyen web site sahipleri bu ay olmadı gelecek ay mutlaka yapar dedikleri Google pr güncelemesi nedense 2013 yılında son 6 ve 7 ay içinde bu olay bir türlü geçekleşmedi. Çünkü Google algoritmasini değiştirerek artık spam ve çöp hacklink kasan ve anti seo uyguluyan kişilere karşı bir mücadele başlattı.

Burda hak eden ve hak etmiyen kişiyi ayırmak ve çalışan çalışmıyan yanı manuel özgün içerik giren ve bu içeriklerin hazıra konan çalıntı içerik yapan kopyala yapıştır (copy paste) olayıyla çöp ve iyi siteleri birbirinden ayırdı.

Son zamanda daha çok oyun siteleri ve sohbet siteleri üzerine Google uyguladığı manuel spam işlemi uygulamasını haksız rekabet hacklin ile Google arama motorunda ön sıralara gelmek istiyen kendini akıllı sanıp google’yi yanıltırım düşüncesiyle hareket eden kişilerin web sitelerini Google ilk 10 sayfadan yaptığı doğal olmuyan backlink paketleri sonucu bu siteleri uzaklaştırdı. Manuel işlem cezasına çarptırdı.

Peki Google uyguladığı bu ceza çok mu kötü bür ceza diyorsanız, bu ceza her ne kadar sandbox, Panda, penguen gibi cezalar gibi olmazsada ama bu cezayı Alan bir insanın web sitesi Google arama motorunda hit kaybına neden olur. Sitelerin hitleri 5000 – 10 000 kişi girerken bu cezadan sonra hitlerle gözle görülür bir düşme azalma olur.

Siteler Google arama motorunda aranılan anahtar ve hit getiren kelimelerden tamamıyla kaybolur. İlk 10 sayfasında olan siteniz bir anda ilk 500 sayfa arasında çıkar.

Kendi sitemden bir örnek vermek gerekirse Trchat sitem üzerinde Google bir manuel spam uygulaması uyguladı.

Hemen aklıma aynı konu ve aynı benzer içerikler ve etiket (tages) sürekli aynı konular aklıma geldi.

Sitemde kopyala yapıştır olayını hiç yapmadım, tamamıyla doğal manuel özgün içeriklerimi elle yazdım, Herhangi bir siteden kopyala yapıştır çalıntı içerik eklemedim.

Bu hitlerimdeki düşüş canımı çok sıkmıştı. Üzülüyordum adeta neler yapabilirim diye arama yaparken, çeşitli Google seo işleri hizmeti veren firmaların sitelerine bakarak bir kaç Bilgi sahibi oldum. Aslında Burda google’nin uyguladığı uygunsuz bağlantılardı. Başka sitelere eklenen linklerdi.

Bu linkleri redetme aracından ve Google web yönetici araçlarında tekrar değerlendirme isteği sonucu istedim. Bakalım olumlu olumsuz gelecek cevapa göre sitemin içerisinde değişikler yapcam. Google’den gelecek cevapı yine sitemde başka bir konu altında sizlere bunu dile getirecem.

google Şunu anladım ki, sabır ve Temiz işlerle yapılan çalışmaları Google hak ettiği değeri kendisi elbet verecektir. Ama bazen bunların hepsini yaptım içeriklerim tamamen özgün, eklediğim konular makalelerım tamamen 1000 kelime 3000 bin Kelime uzun özgün içerik giriyorum, ama yine sitem Google de hak ettiği yerde değil diyorsanız sizlere biraz bu konudada yardımcı olmak istiyorum.

Eklediğiniz konu linklerini sosyal paylaşım sitelerindede paylaşın. Bu sitelerin başında gelen Facebook ve twitter gibi siteler de sitenize eklediğiniz konuları Burda linkleriyle beraber paylaşın. Sitenize paravan blog desteğiyle makale tanıtımlarınızı yapabilirsiniz. Lütfen bunları yaparken tamamen doğal yollarla özgün bir şekil de çalışma yapın, ve sabırla ilk 3 ay max 6 ay bekleyin sitelerinizin hitlendiğini sizler de göreceksiniz.

Bu yazıyı başka sitenizde link belirtmeden alabilir (çalabilirsiniz) Kopyala yapıştır yapabilirsiniz. üstüne yetmezse makale yazarı kendi isminizi bile yazabilirsiniz. Her hakkım sizindir.

 

 

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Google Manuel Spam İşlemi Yorumlar

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Google Manuel Spam İşlemi Etiket


sohbet chat sohbet