Www.TRChat.NET Chat Sohbet Odaları Hoşgeldiniz

Dmoz Kayıt

Merhaba sevgili Trchat sitemizin değerli kullanıcıları ve misafir arkadaşlar buüun hem google, hem alexa ve en önemlisi sitemizi nasil Dmoz sitesine kayıt edebiliriz, bunun hakkında sizlere elimde geldiğince yardımcı olmaya çalışcam.

Dmoz

Dmoz sitesine sizlere ait olan sitenizi eklemek istiyorsunuz, ama bunun nasıl olacağını bilmiyorsunuz, üyelikler paralımı parasız mı aceba sitemi nasıl eklerim?, gibi kafanızdaki sorui işaretlerini ortadan kaldırmak için bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Dmoz kelimesinin anlamını ve hangi yabancı kelime olduğu konusunda bunu sizlere anlatmak istiyorum.

Dmoz  ingilizce bir kelime olup,  Open directory projet olarak bilinir. Türkçe tercümesini yapacak olursak, Açık dizin projesi olarak adlanrılımakta.

Dmoz kayıt olmak tamamen üyeliksiz ve ücretsizdir.  Dmoz.Org ana sitesine giriş yaparak burada sitenizi en uygun kategorilere göre eklemeniz gerekli.

Kayıt esnasında dikkat edilecek en önemli husus, örneğin yemek tarifleri siteniz mevcut bunu kalkıp haberler yada Magazin bölümüne eklemeniz sizin acınızdan olumsuz bir sonuca neden olacaktır.

Kısa ve öz acıklayıcı Anahtar Keywords Description Tages etiketlere göre açıklamanızı yapar ve orjinal ana kategoriye eklediğiniz taktirde sitenizin teması tasarımı calıntı kopya içerik (copy paste) ve warez olmadığı taktirde genellikle dmoz kaydı yapılmaktadır.

Dmoz’a eklenen siteleri google çok sevmektedir. Siteniz googlenin gözünde temiz ve kaliteli spam içeriği taşımıyan güzel bir site olarak görülür. Aynı şekilde Alexa ve Amazon gibi Pagerank değeri yüksek yababcı siteler sizlerin sitenizin tanıtım ve backlink olarak bu sitelerden sizlere faydalı Backlinkler gelebilir. Hitiniz yükselir, sitenize olan trafik çıkış giriş yoğunlaşır. Bu sayede diğer rakiplerinize oranla siteniz şayet Dmoz editör ve yetkileri tarafından uygun görülüp kabul edilirse rakiplerinizin önünde 1 adım daha önde olursunuz.

Tabiki siteniz Dmoz editörleri tarafından güzel bir şekil de incelenip kontrol edilmektedir.

Siteniz güncel içerik tanıtım makele gibi yazıları kendinizin eklemesi gerekli, başka sitelerden alınan (çalınan) içeriklerle Dmoz’a boşu bşuna kayıt olmaıyn çünü bunlar göz önünde bulunur ve muhtemelen kabul edilkmez çöp siteler.

Dmoz’a sitemizi ekledik ne zaman aceba kabul edilir, yada kabul edilecekmiyim merakıyla lütfen dmoz  sitesine üye olurken sitenizi eklerken doğru bilgilerinizi ve online kullandığınız e-mail adresinizi vererek kayıt olunuz. Sizlere 3 ay yada 6 ay içinde geri dnüşüm yapacaklardır. Tabiki bazen aşırı yoğunluktan dolayı bu süre uzayabilir, yada siteniz çok iyi kaliteli ise hemen de dmoz’a kaydınız olabilir.

Dmoz bu konuda cok hassastır. Bır siteyi kabul ederken önce sitenin kullanıcısına verdiği gercek hizmeti göz önünde bulundurur. Site faydalı mı faydasız mı yoksa legal, illegal içerik tasarıma sahip mi bunlara çok dikkat eder.

Onun için Özgün ve güzel kendi yapmış ve kodlamış olduğunuz tasarım ve içerikleri kendiniz yazmış olduğunuz websitenizle dmoz’a kayıt olmaya özen gösteriniz.

Bu İçeriği Paylaş: Twitter | Facebook | Email

Dmoz Kayıt Yorumlar

Dmoz Kayıt için 1 yorum yapılmış


tia
19. Oktober 2013

DMOZ gercekten google ve Alexa icin cok onemlidir


Yorum yapın


Dmoz Kayıt Etiket


sohbet chat sohbet